{{ctrl.notification}}

سواحل شب تاب چابهار

سواحل شب تاب چابهار

چابهار یکی از شهرهای زیبای جنوب ایران است که در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.  استان سیستان و بلوچستان استانی جنوبی با آب و هوایی گرم می باشد. چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. برای سفر به این استان زیبا و پراز مناظر طبیعی و بکر، می توانید بلیط هواپیما چابهار خود را از سایت آس چارتر تهیه کنید.

چابهار یکی از بنادر تجاری و مهم ایران است که در مجاورت سواحل عمان و خلیج فارس و در فاصله 738 کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است. چابهار تنها بندری است که مستقیما به اقیانوس وصل می شود.

چابهار در منتهی الیه جنوب شرقی ایران و درهمسایگی آب های گرم اقیانوس دارد. نام این بندر از اینرو چابهار(چهاربهار) گذاشته شده است که در بیشتر مواقع سال آب و هوایی معتدل و بهاری دارد. می توان گفت ارتباط چابهار با آب های آزاد و اقیانوس هند، باعث شده است تا این ساحل برخلاف دیگر سواحل حنوبی که آب و هوای گرم و طاقت فرسایی دارد، از هوای مطلوب تری برخوردار باشد. شما هم برای دیدن جاذبه های چابهار می توانید بلیط هواپیما زاهدان چابهار خود را تهیه کنید و با خیال راحت سفر کنید.

ساحل چابهار

این شهر به دلیل اتصال به آب های آزاد و همسایگی با کشور پاکستان، راه ارتباطی بسیار خوبی برای تجارت می باشد و جز بنادر آزاد تجاری می باشد. اسکله چابهار محل پهلوگیری کشتی هایی است که اقیانوس را پیموده اند.

مردم این منطقه دارای آداب و رسوم خاصی می باشند از جمله اینکه لباس مخصوص به خود را دارا می باشند و با گویش بلوچی صحبت می کنند. اکثر مردم این شهر مذهب، پیرو مذهب اهل سنت هستند.

چابهار به دلیل موقعیت عالی تجاری بازرگانی که دارد، بندری مهم و حائض اهمیت تلقی و منطقه ای قابل توجه برای سرمایه گذاری محسوب می شود. این بندر دارای فرودگاه بین المللی نیز می باشد. سایت آس چارتر شما را برای خرید بلیط و سفر به این بندر کمک می کند.

ازغذاهای مخصوص این بندر می توان به بریانی و انواع مختلف نان مثل: شلو، بربری نام برد.

گرچه که اکثریت مردم، سواحل شمالی ایران را به علت هوای معتدل تر، برای مسافرت انتخاب می کنند اما طبیعت بکر و فوق العاده زیبای جنوب باعث می شود تا از سفر به آن پشیمان نشوید. چابهار دارای مناظر بکر و طبیعی می باشد که در هیچ نقطه ی دیگری از ایران نمی توانید آن را بیابید.

بهترین فصل برای سفر به این شهر، فصل زمستان می باشد. در تابستان ممکن است هوای این شهر برای افراد غیربومی از جهت گرمای زیاد، غیرقابل تحمل باشد.

برای تردد در چابهار باید از ماشین های خاص استفاده کرد چرا که ماشین های شهری برای استفاده در چابهار ممکن نیست و بهتر است برای سفر به این بندر از تور و راهنما استفلده کنیم تا اسکله ها را راحت تر پیدا کنیم.

حالا میخواهیم یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این بندر یعنی ساحل شب تاب را به شما معرفی کنیم.

ساحل شب تاب چابهار

ساحل شب تاب

ساحل شب تاب، در مجاورت دریای عمان و 120 کیلومتری بندر چابهار قرار دارد. این ساحل، از سواحل روستای تنگ به حساب می آید.

ساحل شب تاب یکی از پدیده های نادر جهان می باشد و به جز ساحل چابهار در نقاط دیگری از جهان همچون سوئد، پورتوریکو، مالدیو، هاوایی و .. نیز وجود دارد ولی در ایران، تنها در ساحل چابهار شاهد چنین پدیده زیبایی می باشیم.

اگر بعد از غروب خورشید به سواحل چابهار مراجعه کنیم، شاهد منظره ی زیبایی از نورهای آبی زیر امواج دریا خواهیم بود. در ابتدا شاید تصور کنیم که چراغ هایی آبی رنگ زیر آب دریا قرار گرفتاه است اما در واقعیت آنها موجودات ریز و میکروسکوپی هستند که در دریا زندگی می کنند و با تاریک شدن پدیدار می گردند.

این نقاط آبی رنگ که در زیر آب دریا شناور هستند گاهی تا ساحل هم می آیند و بر روی خاک شنی ساحل باقی می مانند و خیلی زود هم از بین می روند. اگر شما هم می خواهید که از این پدیده جذاب دیدن کنید و به این استان زیبا سفر کنید، می توانید بلیط هواپیما بندرعباس چابهار خود را از سایت آس چارتر تهیه کنید.

در فصول سرد مثل زمستان بعد از تاریک شدن هوا و غروب خورشید سواحل چابهار تبدیل به سواحلی آبی رنگی می شوند که در واقع موجودات ریز دریایی به نام فیتوپلانکتون ها هستند که همراه امواج دریا خود را به ساحل میرسانند و ساحلی آبی رنگ را به وجود می آورند. هرچه ساحل تاریک تر باشد، می توانیم تعداد بیشتری از این موجودات را مشاهده کنیم.

این ساحل امروزه میان مردم به ساحل شب تاب معروف شده است چرا که در شب و بعد تاریکی هوا، به رنگ آبی زیبایی می درخشد.

برای مشاهده این پدیده زیبا بعد از ورود به سواحل چابهار، مناسب ترین بندر، بندر تنگ می باشد که می توان تعداد زیادی از این موجودات دریایی را مشاهده کرد.

بندر تنگ در واقع روستایی در غرب شهرستان کنارک می باشد که 80 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. بندر تنگ ساحلی شنی و صخره ای می باشد و زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد.

این روستا محل تلاقی دریا و کویر می باشد چرا که از یک طرف به سواحل چابهار و دریای عمان و از سویی دیگر به کویر ختم می شود. مجاورت کویر و دریا در کنار هم منظره ی زیبایی را به وجود آورده که چشم هر بیننده ای را نوازش می کند.

در این بندر برای سرگرمی گردشگران، قایق های موتوری نیز وجود دارد که مسافران را از این سمت آب به آن سمت آب جابه جا می کنند و می توانید تلاقی دریا و کویر را به خوبی مشاهده کنید.

سواحل شب تاب چابهار

 این روستا هم مانند هر روستای ساحلی دیگری، محل صید ماهی می باشد و مردم این منطقه از ماهیگیری و صید امرار معاش می کنند. در این منطقه انواع ماهی ها، پرندگان ماهی خوار و خرچنگ ها را نیز می توانید مشاهده کنید. شما می توانید با خرید بلیط ارزان هواپیما شیراز چابهار ازسایت آس چارتر از تخفیفات ویژه ای بهره مند شوید.

بعد از ورود به این روستا و گذر از آن به سواحل دریای عمان می رسید که می توانید با پدیده ای شگفت انگیز همچون ساحل شب تاب روبرو شوید. اگرچه که این پدیده در کل شب تنها 2 ساعت طول می کشد ولی باز هم ارزش این را دارد که برای دیدنش صبوری کرد. البته باید گفت که متاسفانه امروزه تعداد این فیتوپلانکتون ها بسیار کمتر از گذشته شده است.

در اینجا می خواهیم برخی از هتل های خوب چابهار را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای اقامت به آنها مراجعه کنید و از مناظر زیبا و دیدنی شهر چابهار که در بالا به آن اشاره کردیم، دیدن کنید.

هتل 5 ستاره لیپار

هتل 4 ستاره گدروشیا

هتل 4 ستاره فردوس

هتل 4 ستاره شاهان

هتل 3 ستاره آذین

هتل 3 ستاره ونوس

 

 

date_range یکشنبه 30 آبان 1400 remove_red_eye 173 بازدید favorite_border 0 chat 0
بلیط چارتر مشهد چابهار بلیط چارتر تبریز چابهار بلیط هواپیما چابهار بلیط چارتری چابهار بلیط چارتر رشت چابهار بلیط هواپیما تبریز چابهار بلیط چارتر اصفهان چابهار گرگان به چابهار بلیط لحظه آخری چابهار بلیط چابهار لحظه آخری بلیط چارتری تهران چابهار بلیط چارتری مشهد چابهار بلیط چابهار لحظه اخری بلیط هواپیما تهران چابهار بلیط هواپیما چارتری تهران چابهار بلیط هواپیما مشهد چابهار آژانس هواپیمایی آس چارتر خرید آنلاین بلیط اتوبوس خرید آنلاین بلیط قطار خرید آنلاین بلیط هواپیما خرید بلیط هواپیما بلیط هواپیما خرید بلیط خرید ارزان بلیط هواپیما بلیط چارتری بلیط سیستمی خرید بلیط چارتر بلیط هواپیما چارتر پرواز چارتری خرید بلیط چارتری بلیط چارتر هواپیما خارجی خرید بلیط هواپیما چارتری چارتری بلیط چارتر ارزان بلیط هواپیما ارزان چارتر بلیط هواپیما چارتر ارزان خرید بلیط ارزان لحظه آخری چارتر ارزان بلیط هواپیما چارتری ارزان بلیط ارزان چارتری خرید بلیط ارزان چارتری خرید بلیط ارزان چارتر بلیط ارزان چارتری هواپیما بلیط پرواز چارتری ارزان بلیط چارتری ارزان بلیط هواپیما ارزان چارتری بلیط پرواز ارزان چارتر بلیط هواپیما خارجی ارزان بلیط پرواز چارتر ارزان بلیط پرواز چارتر خارجی چارتر چارتر هواپیما بلیط چارتر هواپیما بلیط لحظه آخری چارتر خرید پرواز چارتری خرید بلیط چارتری هواپیما بلیط هواپیما چارتری خرید بلیط چارتر هواپیما خرید بلیط چارتر پرواز بلیط چارتری هواپیما خارجی بلیط چارتر پرواز چارتری هواپیما
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
اتوبوس
09300091160
05138516996-8
هتل داخلی
09300091160
05138516996-8
هتل خارجی
09300091160
05138516996-8
تور داخلی
09300091160
05138516996-8
تور خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0